ABD Dünyanın En Yoğun Havacılık Pazarını Geri Kazandı

ABD, ek 900.000 yerli koltuk ile en büyük havacılık pazarı olarak ilk sırada yer alıyor. ABD kapasitesinin yüzde 9'u Latin Amerika, Karayipler ve Meksika'daki noktalara uluslararası hizmetlerle bağlantılı olmaya devam ediyor.

ABD Dünyanın En Yoğun Havacılık Pazarını Geri Kazandı
ABD ek 900000 yerli koltuk ile en büyük havacılık pazarı olarak ilk sırada yer alıyor

ABD uçuş kapasitesi kükreyerek geri dönüyor - o kadar ki ABD, dünyanın en büyük havacılık pazarı olarak ünvanını geri aldı. Bastırılmış talep, kesintisiz uçuşlar için artan istek, yetersiz kullanılan uçak kapasitesi ve havayolunun “nakit para kazanma” durumu, hava yolculuğunun yeniden doğuşuna katkıda bulunurken, bu büyüme kısa vadeli bir havayolu deneyinin parçası mı yoksa daha sürdürülebilir bir şey mi?

Dünyanın seyahat verileri toplayıcısı OAG , bu ve daha fazlasını yanıtları ile yanıtlıyor. en son bilgiler :

ABD, ek 900.000 yerli koltuk ile en büyük havacılık pazarı olarak ilk sırada yer alıyor.

- ABD kapasitesinin %9'u Latin Amerika, Karayipler ve Meksika'daki noktalara uluslararası hizmetlerle bağlantılı olmaya devam ediyor.

Yeni eklenen 67,9 milyon koltukla bu hafta, 30 Mart 2020 haftasından bu yana planlama için en yoğun hafta oldu.

Mayıs kapasitesi 279,9 milyonda kapandı, bu da Mayıs 2020'nin koltuk kapasitesinin neredeyse iki katı.

Avrupa'daki destinasyonlara yeni sezonluk hizmetlerle American Airlines, en yakın rakibi Delta Air'den neredeyse %23 daha büyük olan en büyük havayolu olarak hüküm sürmeye devam ediyor.

Geçen Temmuz'dan bu yana 1.150'den fazla yeni havalimanı çifti eklendi; Daha fazla gezgin seçeneği ve muhtemelen daha rekabetçi fiyatlar yaratan %33'lük bir sıçrama.

OAG'nin Dünyanın En Meşgul Havalimanlarına yönelik son değerlendirmesine göre, toparlanma sürecindeki bu yeniden yapılanma, ABD havaalanlarına da fayda sağlıyor:

En Yoğun Havalimanları - Atlanta güçlü kalıyor: ATL bu ay Guangzhou'nun (CAN) önüne geçti, Dallas (DFW) ve Denver (DEN) ise ilk 10'a girdi.

En Yoğun Havalimanları-Uluslararası: Orta Doğu hala uluslararası yolculara kapalı olmasına rağmen, Dubai en üst sırada yer alırken, Miami ve JFK 8 ve 9'da yer alıyor.

ABD'nin geri sıçramasıyla, kısıtlamasız uluslararası seyahatin açılması ve uluslararası pazarda toparlanmayı teşvik etmesi sadece bir zaman meselesi.